Жељко Раду присуствовао размени искустава градова и општина у СИП пројекту / Peer-to-Peer

Вршилац дужности директора Канцеларије за инклузију Рома, Жељко Раду, учествовао је на Peer-to-Peer размени искустава у оквиру СИП пројекта, посвећеној социјалном предузетништву и улози рехабилитационих радних центара у унапређењу запошљавања рањивих група. Током скупа анализирани су модели подршке осетљивим категоријама на локалном нивоу, уз представљање нацрта анализе центара за рехабилитациони рад и интерактиван рад на мапирању сарадње између општина, цивилног сектора и социјалних предузећа. Размена примера добре праксе послужила је као основа за даље јачање социјалне инклузије и креирање одрживих локалних партнерстава за радну активацију теже запошљивих лица.